סוגי בוטוקס

סוגי בוטוקס

תוכן עניינים

ישנם לא מעט סוגי בוטוקס, אך רגע אחד לפני שנסביר על סוגי הבוטוקס הקיימים, יש לזכור בוטוקס הוא שם מסחרי של החומר הפעיל הנקרא בוטולוניום טוקסין.

מה זה בוטולינום טוקסין?

בוטולוניום טוקסין הוא רעלן אשר חוסם את שחרור החומרים שגורמים לגירוי עצבי. מכיוון והשריר אינו מקבל את הגירוי הוא מפסיק לזוז ולהתכווץ מה שגורם לכך שבאמצעות הזרקת בוטוקס ניתן לטפל גם בקמטים.

משך השפעת החומר על השריר נמשכת כ 4-6 חודשים ולאחר תקופה זאת השריר חוזר לתפקד באותה צורה.

דיספורט VS בוטוקס

בעולם ישנם שני מותגים מובילים של החומר בוטולוניום טוקסין, האחד מיוצר בארצות הבית תחת המותג בוטוקס והשני מיוצר באירופה תחת המותג דיספורט. מדובר על מותגים המכילים את אותם חומרים עם הבדלים שונים, הבדלים אלו נובעים מכיוון וכל אחד מהחומרים מיוצר בחברה אחרת, אך שני חומרים אלו מיודעים לאותה מטרה ומביאים את אותה התוצאה. כל רופא עושה שימוש בחומר אחר בהתאם למטופל הנמצא מולו, כל מטופל מגיב אחרת לחומר ולכן הרופא המטפל יבחר את החומר שיגיב בצורה הטובה ביותר למטופל.

חומרי מילוי – לא רק בוטוקס

ישנם חומרים שונים למילוי, חומצה היאלורונית היא אחד מהם, חומצה היאלרונית משמשת למילוי נפחים ושקעים בפנים ובעיקר לביצוע עיבוי שפתיים. חומצה היאלורונית מיוצרת בתהליך של הנדסה גנטית, היתרון של ביצוע טיפולים באמצעותה הוא שזה חומר הזהה לזה שאנו כבני אדם מייצרים באופן טבעי ולכן הוא מקטין את תופעות הלוואי ולא נוצרת דחייה של החומר על ידי הגוף.

החומרים הסמיכים יותר או פחות

ישנם סוגי חומרים שונים, חלקם סמיכים ואחרים דלילים יותר. סוג החומר שאיתו מתבצעת ההזרקה נקבע לפי סוג הטיפול הרצוי. לדוגמה : כאשר רוצים לעבות את אזור העפעפיים או ליצור מצב של הרמת האזור עושים שימוש בחומר סמיך יותר. כמו כן, החומר מוזרק עמוק יותר בשל הסמיכות שלו שלא ייווצרו גושים. באוזר השפתיים למשל אנו נעשה שימוש בחומר יותר דליל כדי לשמור על שפתיים עדינות ועל מראה כמה שיותר טבעי.

ההבדל בין בוטוקס (בוטולינום טוקסין) לבין חומרי מילוי אחרים

מדובר בשני סוגים של חומרים שלכל אחד מאותם חומרים יש מטרה שונה. בוטוקס/דיספורט פועלים על קמטים פעילים שאלו נוצרים מהתכווצות שרירים בחלק העליון של הפנים. למשל במקרה שבו נרצה לבצע טיפול בקמטים בין הגבות, הזרקת בוטוקס בין הגבות תהיה הטיפול היעיל ביותר. באזור התחתון של הפנים שבו בדרך כלל כמות הקמטים היא קטנה יותר נעשה שימוש בחומצה היאלרונית שהיא זאת שעוזרת לפסל את הפנים בצורה הטובה ביותר. יתרון נוסף של חומצה היאלרונית שאינה גורמת לשיתוק של השריר ולכן ניתן אפשר להזריק אותו סביב הפה.

פילינג ומוצרי קוסמטיקה או בוטוקס, מה עדיף?

הרבה פעמים רבים מנסים לטפל בבעיית הקמטים באמצעים קוסמטיים, לא פעם אלו תכשירים יקרים מאוד שהעלות שלהם הרבה יותר גבוה מהזרקת בוטוקס והם אינם מביאים את אותה התוצאה.

אם טיפול קוסמטי של פילינג הוא בעלות ממוצעת של 800-900 ₪, אצלנו תוכלו למצוא טיפולי בוטוקס 3 אזורים במבצע משתלם במיוחד של 1190 ₪ בלבד והתוצאות של טיפולי בוטוקס יהיו הרבה יותר טובות מאשר כל טיפול קוסמטי.

בכל זאת רוצים לעשות פילינג אז מומלץ קודם לבצע את טיפול הפילינג ואחרי שמרקם העור יעבור אחרי הפילינג יש לבצע את הזרקות הבוטוקס.

ארבעת סוגי בוטוקס (בוטולניום טוקסין) הנפוצים ביותר הם:

  • בוטוקס [ BOTOX ] – מוצר של יצרנית התרופות האירית אלרגן. (יעיל אך לא קבוע, תוצאות נראות לעין לאחר 3-5 ימים מיום ההזרקה, משך זמן האפקט של הטיפול ברוב המטופלים עד 4 חודשים).
  • דיספורט [ disport ]– מוצר של יצרנית התרופות Medicis Pharmaceutical (יעיל אך לא קבוע, תוצאות מופיעות מהר יותר בדרך כלל תוך 24 שעות, קצב דיפוזיה גבוה) במקרים בהם חוששים מאוד מהתוצאות מומלץ לבצע שימוש בדיספורט מכיוון ומשך ההשפעה שלו קצר יותר מבוטוקס.
  • ג'יאוואו [ JEUVEAU ] – מותג חדש בתחום שקיבל אישור לשימוש רק בשנת 2019, בעל משקל מולקולרי זהה לבוטוקס ונראה שהוא יהיה השחקן המפתיע בתחום. (זמן השפעת החומר תוך 3-5 ימים ומשך היעילות שלו הוא גבוה ויכול להגיע עד 6 חודשים).
  • אקסומין [ XEOMIN ] – נמצא בשימוש משנת 2010 לטיפול בבלפרוספזם (מצמוץ לא רצוי) החומר הוא נוירוטוקסין שמטוהר באופן ייחודי. (תוצאות נראות לעין תוך ארבעה ימים ומשך התוצאות הוא כשישה חודשים).

מתעניינים בסוגי בוטוקס?

בואו נדבר
דילוג לתוכן