בוטוקס במצח

בוטוקס במצח

תוכן עניינים

אם מחפשים טיפול בוטוקס במצח ולא מוכנים להתפשר על הטוב ביותר, מרפאה אסתטית ד"ר רפאל קזראל כאן לתת לכם את השירות המקצועי, המדויק והטוב ביותר.

מה צריכים לדעת על טיפולי בוטוקס

רגע אחד לפני שמתחילים סדרת טיפולים, יש מספר דברים חשובים שצריכים לדעת אודות סוגי הטיפולים הקיימים, באיזה אזורים מזריקים בוטוקס, למתי מתאימה הזרקת בוטוקס במצח, כמה זמן נמשך הטיפול ואיך להתנהל לפני ואחרי.

למרות שביצוע הזרקת בוטוקס הפך להיות שם כללי לכל סוגי הטיפולים האסתטיים המבוצעים בפנים, לא כך הדבר. בוטוקס הוא שם מסחרי לחומר הנקרא בוטוליניום טוקסין והוא מיוצר באמצעות חיידק Clostridium botulinum אשר גורם להרפיית השרירים. ישנם שמות מסחריים רבים למוצר זה וביניהם השם המסחרי המוכר ביותר והוא בוטוקס. שמות מסחריים נפוצים נוספים הם : דיספורט וקסאומין והם בדיוק אותו ה"בוטוקס" שכולם מכירים. טיפולים נוספים בפנים כמו למשל עיבוי שפתיים מבצועים עם חומרים אחרים כגון חומצה היאלורונית והם שונים מאוד באופי הטיפול מאשר טיפול בוטוקס.

בוטוקס – באיזה אזורים ניתן להזריק ?

ישנם אזורים ספציפיים בפנים בהם נהוג לבצע הזרקת בוטוקס ברוב המקרים זה באזור המצח, באזור שבין הגבות ומסביב לעיניים. לאחר שהחומר מוחדר לתוך סיבי השריר נוצרת הרפיה של השריר והוא מפסיק להתכווץ מה שגורם לכך שהקמטים נעלמים באותם אזורים בהם החומר פעיל. התוצאה היא מראה חלק ואחיד של העור שנראה הרבה יותר צעיר ורענן.

למי מתאימה פעולת הזרקת בוטוקס במצח ?

הזרקת בוטוקס במצח מתאימה לכל אחד ואחת שרוצים מצח חלק יותר ונקי מקמטים. יחד עם זאת הגיל הממוצע שבו נראים קמטים ומתחילים לבצע הזרקות הוא לאחר גיל 32-35.

האם ניתן להזריק בוטוקס במצח בגיל צעיר יותר ?

התשובה היא כן. מעל גיל 20 ניתן לבצע טיפול מונע. טיפול מונע הוא טיפול אשר הפרשי הזמן בין ההזרקות הם גדולים הרבה יותר. הטיפול המונע של הזרקת בוטוקס במצח יכול לדחות את הופעת הקמטים לגיל מאוחר מאוד והוא תורם באופן משמעותי לנראות של מצח חלק לאורך זמן.

כמה זמן נמשך הטיפול במרפאת ד"ר רפאל קזראל ?

התהליך הוא מהיר וקל. ביצוע הפעולה נמשך בממוצע כ 15-25 דקות. אך לפני ביצוע פעולת ההזרקה אנו מבצעים אבחון מדויק וקפדני של המטופל לרבות בדיקת היסטוריה רפואית והתאמה אישית לצרכים של כל אחד ואחת. ברוב המקרים ההזרקה מתבצעת באמצעות הזרקה ישירה ללא חומר אלחוש מקומי. זאת מכיוון ואנו עובדים עם מחט דקה וחדה במיוחד, עבודה עם מחטים אלו דורשת מיומנות בכדי שהטיפול יעבור בזריזות וללא חוסר נוחות מצד המטופל. הניסיון הרפואי רב השנים, העבודה עם הציוד החדיש והמתקדם ביותר הם אלו שהופכים את המרפאה האסתטית שלנו להיות המובילה והמתקדמת בישראל.

מתי אני אראה תוצאות לאחר הטיפול ?

לאחר טיפול בוטוקס במצח ניתן לראות את התוצאות באופן מיידי. אך בכדי לראות את התוצאות בשלמותן יש להמתין כ 10-12 ימים ואז נראה את שיא התוצאות. עם סיום ההמתנה כל מטופל מחויב להגיע לביקורת במרפאה וזאת בכדי שנבחן האם יש צורך בחיזוק השפעת החומר. התוצאות הן אינדיבידואליות בגלל מידת הפעילות של כל שריר והיא שונה בין אחד לשני.

כמה זמן החומר נשאר פעיל ?

החומר המוזרק נשאר פעיל כ 4-5 חודשים ולאחר מכן יש לבצע טיפול נוסף וזאת בכדי לשמור על התוצאה. יש לזכור כי ככל שמבצעים את סדרת הטיפולים, התוצאות משתפרות מטיפול לטיפול וניתן יהיה לראות את הקמטים נעלמים כמעט כלא היו כלל. מכאן כי אין להקל ראש בביצוע תחזוקה קבועה של הטיפולים.

האם יש תופעות לוואי לאחר הטיפול ?

הטיפול המבוצע אצלנו במרפאה הוא בטוח לחלוטין, עם זאת ישנו סיכוי נמוך מאוד לתופעות לוואי כגון : שטפי דם לים באזור ההזרקה, נפיחות סביב אזור שבו בוצע הטיפול, כאבי ראש (במקרים אלו ניתן להשתמש במשככי כאבים שאינם כוללים בתוכם מדללי דם), חולשה בשרירים באותו אזור שבו בוצעה ההזרקה.

בכל מקרה של תופעת לוואי יש לפנות אלינו באופן מיידי ולדווח על כך וזאת בכדי שנוכל לתת מענה ראוי. (במקרה של תופעת לוואי הקו האישי שלי זמין עבורכם 24/7).

איך להתנהל לאחר הטיפול ?

ניתן לחזור לשגרה מלאה באופן מיידי. אך ישנם מספר דגשים חשובים עליהם יש להקפיד : להימנע משפשוף של האזור בו בוצעה ההזרקה בכדי למנוע "נדידה" של החומר לאזורים אחרים, כ – 3-4 לאחר ההזרקה יש להימנע ממצב שכיבה לאורך זמן או הורדת הראש כלפי מטה, ביום ההזרקה אין לבצע כל סוג של פעילות גופנית. מיד עם סיום ההזרקה אנו נעבור איתכם ביתר פירוט כיצד להתנהל בכדי לשמור על החומר פעיל לאורך זמן ולתת לו להוביל לתוצאות המהירות ביותר.

למי אסור לבצע טיפול באמצעות בוטוקס ?

נשים בהריון, נשים מניקות ואנשים הסובלים ממחלות נירולוגיות לא מומלץ כלל לבצע הזרקת בוטוקס במצח או בכל אזור אחר. ישנם מקרים בהם גם אנשים בעלי רגישות ואלרגיה לחלבון אינם יכולים לבצע את הטיפול. יש לזכור כי הטיפול במרפאת ד"ר רפאל קזראל מבוצע על ידי רופא בכיר המוסמך לביצוע הפרוצדורה ומקיים ראיון קצר שבו נבדקים כל הדברים ורק לאחר מכן מבצוע טיפול.

כמה עולה טיפול של הזרקת בוטוקס למצח ?

אמנם לא קיים מחירון מדויק של ביצוע ההזרקות והוא משתנה בהתאם לסוג החומרים איתם עובדים. מחיר ממוצע של הזרקת בוטוקס הוא החל מ 800 שקלים חדשים ועד 1200 שקלים חדשים. כאשר מדובר על סדרת הטיפולים מלאה הכוללת בתוכה גם אזורים נוספים יחד עם הזרקות במצח המחיר יורד בהתאם לסדרת הטיפולים.

איך ניתן להימנע ממראה "מופתע" לאחר ההזרקה ?

הזרקת בוטוקס באזור המצח משפיעה גם על הגבות ויכולה ליצור מראה "מופתע". בכדי להימנע ממקרים כאלו של הרמת הגבות אנו מבצעים גם הזרקה לשרירים מנוגדים בכמות קטנה וכאשר תגיעו לטאצ' אפ ) Touch Up ) שבועיים לאחר ההזרקה אנו נבצע את התיקונים הנדרשים ליצירת המראה המושלם ותקבלו מצח חלק.

האם הטיפול מלווה בכאבים ?

מכיוון והמחט היא קטנה וזעירה במיוחד אין שום כאבים כלל. במיוחד כאשר מדובר על כמויות קטנות.

בוטוקס במצח תופעות לוואי

כאשר מדובר על ביצוע הזרקת בוטוקס במצח תופעות לוואי בהחלט יכולות להופיע. אך בזכות טיפול מדויק, שימוש בחומרי מילוי איכותיים, הקפדה יתרה על הזרקה נכונה ניתן למנוע את אותן תופעות לוואי כאשר מדובר על הזרקת בוטוקס במצח.

תופעות לוואי וסיבוכים

לאחר ביצוע הזרקת בוטוקס התוצאות נראות לעין לאחר מספר ימים, בדרך כלל עד 4-5 ימים וניתן לראות את התוצאות של הטיפול. אך תופעות הלוואי של הטיפול מופיעות באופן מיידי וברוב המקרים אלו תופעות לוואי קלות מאוד שנמשכת כחצי שעה לאחר הטיפול והן : אדמומיות קלה באזור ההזרקה, נפיחות קלה באזור בו חדרה המחט ובמקרים אחרים גם שטפי דם שאלו נעלמים מספר ימים לאחר ההזרקה.

סיבוכים של הזרקת בוטוקס במצח

הסיבוכים של ביצוע הזרקת בוטוקס הם נדירים מאוד, סיבוכים אלו יכולים לבוא ליידי ביטוי כחולשה בשריר אליו הוזרק הבוטוקס (מה שיכול לקרות כאשר מתבצע טיפול נגד הזעת יתר). ישנם מקרים בהם החולשה בשרירים יכולה לבוא ליידי ביטוי גם בשרירים אחרים הקרובים לאזור ההזרקה וגם שרירים מעט יותר רחוקים מאזור ההזרקה.

כל תופעות הלוואי שהוזכרו חולפות בפרק זמן קצר מאוד של מספר שבועות. כמו כן משך השפעת הטיפול באמצעות בוטוקס הוא זמני ונמשך כ 4-6 חודשים.

תגובה מערכתית של הגוף

תופעת לוואי נוספת שיכול להתרחש היא תגובה מערכתית של הגוף והיא תחושה של שפעת ( FLU LIKE) אך תופעה זאת חולפת לאחר מספר ימים בלבד. באם חווים את תופעת לוואי זאת לאחר ההזרקה יש לפנות אלינו באופן מיידי ולדווח על כך בכדי שנוכל לתת מענה רפואי מתאים.

הסיבות לתופעות לוואי

עיקר הסיבות להופעת תופעות הלוואי הוא טיפול לא מקצועי. ישנם מקרים רבים בהם רופאים הזריקו בוטוקס מוגזם למטופל מה שיצר גם מראה לא אחיד ולא פרופורציונלי ויחד עם זאת הוביל למצב של תופעות לוואי קיצוניות. יש לזכור כי הזרקת בוטוקס במצח (ובכל אזור אחר) דורשת מיומנות גבוה, דיוק במינון הרעלן המוזרק, שימוש בחומרי מילוי איכותיים והתאמה של הטיפול באופן אינדיבידואלי למטופל.

למה דווקא ד"ר רפאל קזראל

אצלנו במרפאה אסתטית ד"ר רפאל קזראל אנו גאים להיות מובילי התחום בישראל. עם שימוש בחומרים האיכותיים והמקצועיים ביותר מהשורה הראשונה בעולם האסתטיקה הרפואית, חומרים בטוחים, שיחת ייעוץ יסודית ומקיפה של המטופל תוך אבחון הצרכים והמצב הקיים, שיטות טיפול מדויקת ומקצועית שאלו מובילים למינימום אפשרות של תופעות לוואי ומעל הכל השגת המראה הרצוי והטבעי ביותר.

בוטוקס והאקלים הישראלי

אין ספק כי מדינת ישראל מאופיינת באקלים חם, האקלים החם הזה מושך אליו לא מעט ישראלים לחוף הים וגם אם לא על חוף הים אנו חשופים תמיד לקרני השמש. מציאות זאת של האקלים הישראלי משחקת תפקיד מאוד מרכזי בהזדקנות עור הפנים, באם אתם מעשנים נוסיף לכך את העישון, קרני השמש ואנו יכולים לקבל תוצאה של הזדקנות מוקדמת מאוד של עור הפנים והיווצרות של קמטים בשלבים מוקדמים מאוד.

לאחר ביצוע הזרקת בוטוקס מומלץ להימנע מחשיפה לשמש לפחות 48 שעות מיום ההזרקה, כמו כן מומלץ להימנע מפעילות גופנית כמו כן מומלץ להימנע משפשוף האזור המוזרק. כל ההנחיות לאחר ההזרקה תקבלו באופן מפורט אצלנו במרפאה עם התנהלות נכונה שתעזור להוביל לתוצאות הטובות ביותר ולמנוע הופעה של בוטוקס במצח תופעות לוואי.

אל תתפשרו על בחירת הרופא המתאים והטוב ביותר לטיפול אסתטי, כמו כן אנו מציעים לכם טיפול בוטוקס 3 אזורים במבצע משתלם במיוחד.

מתעניינים בבוטוקס במצח?

בואו נדבר
דילוג לתוכן