סוגי חומצה היאלורונית

סוגי חומצה היאלורונית

תוכן עניינים

חומצה היאלורונית היא מולקולה טבעית חשובה המשמשת בטיפולי אנטי אייג'ינג רבים. יש לה את היכולת לשמור מי. נסביר על סוגי חומצה היאלורונית והיתרונות של כל סוג לכל טיפול אותו רוצים לסצע.

מהי חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית (HA) היא מולקולה טבעית הנמצאת בגוף האדם. חומר זה אחראי על שמירה על הלחות והגמישות של העור, כמו גם מתן ריפוד ושימון למפרקים, לעיניים ולרקמות אחרות.

חומצה היאלורונית היא חומר לחות רב עוצמה, כלומר יש לה את היכולת לשמור מים ויכולה להחזיק עד פי 1,000 ממשקלה במים. זה הופך אותה למרכיב אידיאלי לטיפולי אסתטיים רבים, שכן היא עוזרת להפחית קמטים.

סוגי חומצה היאלורונית: ישנם מספר סוגים שונים של חומצה היאלורונית המשמשת בטיפולים אסתטיים.

  • HA במשקל מולקולרי נמוך הוא הסוג הנפוץ ביותר ובעל גודל מולקולה קטן יותר, המאפשר לו לחדור עמוק יותר לתוך העור כדי לספק לחות ולהפחית קמטים.
  • HA במשקל מולקולרי גבוה נוטה יותר להישאר על פני העור ולספק אפקט לחות באופן מיידי.
  • חומצה היאלורונית מצולבת היא סוג נוסף של HA שקושר יחדיו ליצירת חומר דמוי ג'ל שעוזר להפחית קמטים באופן מיידי.

יתרונות החומצה ההיאלורונית: לחומצה ההיאלורונית יתרונות רבים לטיפולים אסתטיים. זה עוזר להפחית קמטים על ידי מתן לחות עמוקה.

טיפול אסתטי זה יכול גם לעזור לשפר את מרקם העור, להפחית דלקת ולשפר את גוון העור. חומצה היאלורונית יכולה גם לסייע בהגנה על העור מפני נזקי הסביבה ולספק מחסום הגנה מפני מזהמים.

סוגי חומצה היאלורונית

ישנם שני סוגים עיקריים של חומצה היאלורונית:

חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך וחומצה היאלורונית במשקל מולקולרי גבוה.

חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך היא מולקולה קטנה יותר שיכולה לחדור לעור בקלות. סוג זה של חומצה היאלורונית עוזר לשפר את הלחות של העור, להפחית קמטים ולהפחית דלקות.

חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך אידיאלית לאנשים עם עור רגיש מכיוון שהוא פחות יגרום לגירוי כלשהו.

חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי גבוה היא מולקולה גדולה יותר שאינה חודרת לעור באותה קלות. היא עדיפה לאנשים עם עור בוגר ויבש שכן הוא עוזר ליצור מחסום מגן על העור שעוזר לנעול לחות.

סוג זה של חומצה היאלורונית מסייע גם להפחתת קמטים, וכן מספק הגנה נוגדת חמצון.

ניתן להשתמש בשני סוגי החומצה ההיאלורונית בטיפולים אסתטיים, בהתאם לסוג העור וצרכיו של האדם.

חומצה היאלורונית במשקל מולקולרי נמוך מצוינת גם לאנשים עם עור רגיש, בעוד שחומצה היאלורונית במשקל מולקולרי גבוה עדיפה לאנשים עם עור בוגר ויבש.

שני הסוגים מועילים בסיוע בהפחתת קמטים, כמו גם בשיפור הלחות העור והפחתת דלקת.

היתרונות של חומצה היאלורונית

חומצה היאלורונית היא פוליסכריד טבעי המצוי בגוף האדם. היתרון העיקרי שלו הוא יכולתו לאגור מים, מה שעוזר לשמור על לחות העור ולמנוע ממנו להתייבש.

בנוסף, זה יכול לעזור להפחית את המראה של קמטים, מכיוון שהוא יכול למלא אזורים שבהם העור התדלדל. יחד עם זאת שימוש בחומצה היאלורונית באף היא דרך מעולה לבצע פיסול אף ללא ניתוח.

HA יכולה גם להגביר את ייצור הקולגן, מה שעוזר לשמור על מראה העור חלק ומוצק. יתר על כן, הוא יכול לסייע בהגנה על העור מפני נזקי הסביבה וקרינת UV, שכן הוא פועל כמחסום למניעת חדירת קרני השמש לעור.

תופעות לוואי

למרות שחומצה היאלורונית היא חומר טבעי, עדיין יכולות להיות לה כמה תופעות לוואי.

תופעות לוואי אלו יכולות לכלול אדמומיות, נפיחות, גירוד או צריבה של העור. במקרים מסוימים, זה עלול גם לגרום לתגובה אלרגית. במקרים נדירים, חומצה היאלורונית עלולה לגרום לשינוי צבע העור או להצטלקות. אם עברתם הליך קוסמטי חשוב לדעת מה אסור אחרי הזרקת חומצה היאלורונית ואיך להתנהל נכון גם בכדי למנוע תופעות לוואי וגם בשביל לשמור על התוצאות הטובות ביותר.

סוגים מסוימים של חומצה היאלורונית מכילים חומרים משמרים וכימיקלים אחרים שעלולים לגרות את העור. מכאן כי עולה יותר מתמיד החשיבות של בחירת מרפאה אסתטית מקצועית שאני מתפשרת על איכות החומרים איתם היא עובדת.

אצלנו במרפאת ד"ר רפאל קזראל אנו לא מתפשרים לעולם על בריאות המטופלים שלנו ועובדים בהתחייבות עם החומרים הטובים והאיכותיים ביותר. ככה שאתם יכולים להנות גם מביטוחן מלא של מינימום תופעות לוואי במקביל לתוצאות שנשמרות לאורך זמן.

מתעניינים בסוגי חומצה היאלורונית?

בואו נדבר
דילוג לתוכן