מתיחת פנים בחוטים

מתיחת פנים בחוטים

תוכן עניינים

מתיחת פנים בחוטים, המכונה גם מתיחת חוטים, היא הליך קוסמטי העושה שימוש בחוטים כירורגיים כדי להידוק ולהרים את עור הפנים. לחוטים בליטות זעירות שאינן נראות לעין בלתי מזוינת ומאפשרות מעבר חלק לכיוון אחד תוך מניעת תנועה החוצה. טכניקה זו של מתיחת פנים מספקת אלטרנטיבה פחות פולשנית למתיחות פנים מסורתיות, ומציעה את היתרון של פחות זמן ותקופת החלמה.

המדע שמאחורי מתיחת פנים עם חוטים

מתיחת פנים עם חוטים, היא הליך קוסמטי העושה שימוש בחוטים כירורגיים להידוק עור הפנים בדומה להליך של מיצוק צוואר. טכניקה חדשנית זו מבוססת על עקרונות של מיקומו מחדש של רקמות וגירוי קולגן.

 • מיקום רקמות מחדש:
  החוטים הניתוחיים המשמשים בהליך מתיחת פנים עם חוטים תוכננו במיוחד עם בליטות זעירות שאינן גלויות לעין בלתי מזוינת. בליטות אלו מאפשרות מעבר חלק של החוט בכיוון אחד אך מונעות את תנועתו החוצה. כאשר החוט נמתח, הוא מותח את העור לכיוון הנתיחה. מתיחה מבוקרת זו של העור עוזרת להרים רקמות פנים נפולות וליצור מראה צעיר יותר.
 • גירוי קולגן:
  קולגן הוא חלבון המספק תמיכה מבנית לעור. עם הגיל, ייצור הקולגן פוחת, מה שמוביל לאובדן גמישות העור ולהיווצרות קמטים וקמטוטים. מתיחת פנים עם חוטים מגרה את ייצור הקולגן באמצעות החדרת החוטים הניתוחיים. חוטים אלו יוצרים פגיעה מבוקרת בעור, ומעוררים את תגובת הריפוי הטבעית של הגוף. כשהעור מתרפא, הוא מייצר קולגן חדש, שעוזר להידוק ולהצעיר את עור הפנים.
 • חומר ביו-תואם:
  החוטים הכירורגיים המשמשים בהליך מתיחת פנים עם חוטים עשויים מחומרים ביו-תואמים כגון Polydioxanone (PDO) או Polylactic Acid (PLA). חומרים אלו נבדקו בהרחבה והוכחו כבטוחים לשימוש בפרוצדורות רפואיות. הם נספגים, כלומר לאורך זמן, הגוף מתפרק באופן טבעי ומבטל את החוטים. זה מבטל את הצורך בהסרת חוטים, מה שהופך את ההליך לנוח הן למטופל והן לרופא.

סיבוכים וסיכונים פוטנציאליים

בעוד מתיחת פנים עם חוטים נחשבת בדרך כלל כהליך בטוח, חשוב שהמטופלים יהיו מודעים לסיבוכים הפוטנציאליים ולסיכונים הכרוכים בכך. כמו כל הליך כירורגי, ישנם סיכונים אינהרנטיים שיכולים להיווצר, אם כי הם נדירים יחסית.

סיבוך אפשרי אחד הוא זיהום. אמנם ננקטים צעדים כדי למזער את הסיכון לזיהום, אבל זה עדיין אפשרי. על המטופלים לעקוב בקפידה אחר הוראות הטיפול לאחר הניתוח ולשמור על ניקיון האזור המטופל כדי להפחית את הסיכון לזיהום.

סיכון נוסף הוא אפשרות של חוטים גלויים או מוחשים. במקרים מסוימים, החוטים עשויים להיות גלויים או מורגשים מתחת לעור. זה יכול להתרחש אם החוטים אינם ממוקמים כראוי או אם הם נודדים מיקומם המקורי.

קיים גם סיכון לאסימטריה או תוצאות לא אחידות. יתכן שהחוטים יספקו דרגות שונות של הרמה בכל צד של הפנים, וכתוצאה מכך מראה א-סימטרי. בדרך כלל ניתן לטפל בכך באמצעות טיפולים נוספים או התאמות, אך חשוב שלמטופלים יהיו ציפיות מציאותיות ויבינו שלא תמיד ניתן להשיג סימטריה מושלמת.

בנוסף, ייתכנו כמה תופעות לוואי זמניות כגון חבורות, נפיחות או אי נוחות מיד לאחר ההליך. אלה נורמליים וצריכים להיעלם תוך מספר ימים עד שבועות.

טיפול לאחר ההליך

לאחר ביצוע מתיחת פנים עם חוטים, טיפול נאות לאחר ההליך חיוני כדי להבטיח תוצאות מיטביות. ביצוע ההנחיות שסופק על ידי המנתח שלך הוא קריטי לתהליך הריפוי ולהצלחת ההליך לטווח ארוך. להלן כמה היבטים מרכזיים של טיפול לאחר ההליך:

 • מנוחה והתאוששות:
  חשוב לאפשר לגוף לנוח ולהתאושש . הימנע מפעילויות מאומצות, הרמה כבדה ותנועות פנים מוגזמות בימים הראשונים. זה יעזור למזער נפיחות ולקדם ריפוי.
 • האזור המטופל נקי:
  עקוב אחר הוראות כיצד לנקות את האזור המטופל. ניקוי עדין עם סבון עדין או תמיסה מומלצת יכול לסייע במניעת זיהומים ולשמור על החתכים נקיים.
 • להימנע מחשיפה לשמש:
  הגנה על העור מפני השמש חיונית במהלך תהליך הריפוי. חשיפה לשמש עלולה לגרום לשינוי צבע, צלקות וסיבוכים אחרים. השתמש בקרם הגנה עם מקדם הגנה גבוה ולבש ביגוד מגן, כובעים ומשקפי שמש בחוץ.
 • הימנעו מעישון ואלכוהול:
  עישון ואלכוהול עלולים לפגוע בתהליך הריפוי ולהגביר את הסיכון לסיבוכים. חשוב להימנע מעישון ולהגביל את צריכת האלכוהול למשך מספר שבועות לאחר ההליך.
 • פגישות מעקב:
  פגישות מעקב קבועות חיוניות למעקב אחר ההתקדמות ולטיפול בכל דאגה. ביקורים אלו מאפשרים להעריך את תהליך הריפוי ולבצע את כל ההתאמות הנדרשות כדי להבטיח תוצאות מיטביות.

השוואת הרמת חוט עם מתיחת פנים מסורתית: מה עדיף?

כשזה מגיע לחידוש הפנים, אנשים מוצאים את עצמם לעתים קרובות מתלבטים בין הרמת חוט למתיחת פנים מסורתית. שני ההליכים מטרתם לטפל בסימני הזדקנות ורפיון העור, אך הם שונים בגישה ובתוצאות שלהם.

מתיחת פנים מסורתית היא הליך כירורגי הכולל ביצוע חתכים, מיקום מחדש של הרקמות הבסיסיות והסרת עודפי עור ליצירת מראה צעיר יותר. זה אידיאלי עבור אנשים עם רפיון עור משמעותי וקמטים עמוקים יותר בפנים. מתיחות פנים מסורתיות מספקות תוצאות לאורך זמן ויכולות לטפל ביעילות במספר אזורים בפנים.

מצד שני, הרמת חוט היא הליך לא ניתוחי הכולל החדרת תפרים מתמוססים עם קונוסים או דוקרנים זעירים לתוך העור כדי להרים ולהידוק אזורים נפולים. הרמת חוטים פחות פולשנית, בעלות זמני החלמה קצרים יותר ודורשות חתכים מינימליים בהשוואה למתיחות פנים מסורתיות. הם מתאימים לאנשים עם רפיון עור קל עד בינוני ומספקים תוצאות מיידיות, אם כי זמניות.

יתרון אחד של הרמת חוט הוא זמן השבתה מינימלי והתאוששות מהירה. רוב האנשים יכולים לחדש את הפעילות הרגילה שלהם תוך מספר ימים, בעוד מתיחת פנים מסורתית דורשת יותר זמן השבתה לריפוי. בנוסף, הסיכונים והסיבוכים הקשורים בהרמת חוט נמוכים בדרך כלל בהשוואה למתיחת פנים כירורגית.

עם זאת, חשוב לציין כי הרמת חוט עשויה לא להיות יעילה בטיפול ברפיון עור חמור או קמטים עמוקים כמו מתיחת פנים מסורתית. התוצאות של הרמת חוט הן זמניות, בדרך כלל נמשכות כ-1-2 שנים, בעוד מתיחת פנים כירורגית יכולה לספק תוצאות לאורך זמן.

מתיחת פנים בחוטים חוללה מהפכה בתחום האסתטיקה הקוסמטית, ומציעה שיטה פחות פולשנית אך יעילה למיצוק עור הפנים. עם זאת, כמו בכל הליך כירורגי, זה מגיע עם סיכונים וסיבוכים אפשריים.

מתעניינים במתיחת פנים בחוטים?

בואו נדבר
דילוג לתוכן